خبرگزاری ایلنا

آکادمی پرورش اندام ایرانیاندسترنج

کد خبر : 9632 تاریخ انتشار : 1396/11/20 19:1 چاپ خبر


دبیر شورای حامیان تدبیر و امید گیلان تاکید کرد :


استفاده از همه ظرفیتهای کشور خصوصا جوانان در حل مشکلات مردم


سعید آقایی ملاسرایی دبیر دوره ای شورای  حامیان تدبیر و امید گیلان در همایش ” یاد انقلاب ” که با حضور علی مطهری در رشت برگزار شد ضمن تبریک ایام سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی گفت : انقلاب اسلامی آمال و آرمان آزادی خواهان در اعصار مختلف بوده استبه گزارش گیلمازآنلاین،سعید آقایی ملاسرایی دبیر دوره ای شورای  حامیان تدبیر و امید گیلان در همایش ” یاد انقلاب ” که با حضور علی مطهری در رشت برگزار شد ضمن تبریک ایام سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی گفت : انقلاب اسلامی آمال و آرمان آزادی خواهان در اعصار مختلف بوده است
وی افزود :  در آستانه ی چهل سالگی و پختگی انقلاب هستیم که با رهبری خردمندانه امام خمینی (ره ) و با حضور پرشور مردم به پیروزی رسید.
آقایی ملاسرایی گفت : جا دارد یادی کنیم از شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی خصوصا شهدایی که موثر بودند نظیر شهید مطهری ، شهید بهشتی و شهید مفتح و … که در به پیروزی رسیدن نقش تاثیر گذاری داشتند و جای بسی افسوس است که نظام و انقلاب از داشتن چنین سرمایه های ارزشمندی بی نصیب ماند .
وی در زمینه ی شورای حامیان تدبیر و انید امید گفت : نیروهایی که در سال ۸۸ حول یک کاندیدا جمع شده بودند در سال ۹۲ این اتحاد را تقویت کردند و دور هم جمع شدند و ائتلافی مدرن و بر محور عقلانیت تشکیل شد و با رهبری آیت الله هاشمی فقید و آقای خاتمی و از خودگذشتگی دکتر عارف و اقبال مردم این ائتلاف پیروز شد .
آقایی گفت : جوانان عضو این ائتلاف در گیلان پس از پیروزی دکتر روحانی به فعالیتهای خود ادامه دادند و در ابتدا تحت قالب شورای جوانان تدبیر و امید و سپس شورای حامیان تدبیر و امید در گیلان ( که متشکل از جوانان اصلاح طلب و اعتدالی گیلان بودند) ادامه فعالیت دادند .
وی اضافه کرد : متاسفانه از ظرفیت این نیروها بصورت شایسته در کشور و استان استفاده نشده است که جا دارد از نیروهای جوان و شایسته حامی دولت بصورت موثرتری در استان استفاده گردد.
چندی پیش برای نخستین بار با جوانان اصولگرا جلساتی گذاشتیم ، ما راهی نداریم به غیر از اینکه با هم حرف بزنیم و گفتگو داشته باشیم .تمام گروههای سیاسی باید برای حل مشکلات کشور دور هم جمع شوند.
دبیر شورای حامیان تدبیر و امید گیلان عنوان کرد : اعتراضات اخیر در کشور را دیدیم، باید برای رفع مشکلات دست بدست هم داد.آیا همه ی مردم ایران همه با هم برابر هستند ؟ و اگر برابرند چرا هنوز کاندیداهای ریاست جمهوری با شعار ۴ درصد و ۹۶ درصد در پی جمع کردن آرا هستند ؟ چرا در طول این ۴۰ سال پس از پیروزی انقلاب در برنامه های توسعه ۵ ساله به مقوله عدالت توجه نمی شود ؟
وی ادامه داد :  آیا به شعار آزادی رسیده ایم چقدر مردم در گفتن نقدها و نظراتشان نسبت به همه ی ارکان نظام احساس آزادی می کنند ؟ آیا هنوز همبستگی و یکپارچه روزهای ابتدای انقلاب ،بی حجاب و با حجاب و گروههای مختلف می بینیم ؟ آیا راهی برای آشتی ملی وجود دارد ؟
وی همچنین عنوان کرد : بعد از نزدیک به چهل سال از انقلاب چقدر از آرمانهای انقلاب محقق شده است؟آیا نابرابری اجتماعی و اقتصادی به اندازه ۴۰ سال کاهش یافته؟ آیا مردم احساس میکنند که با هم برابرند؟اگر بله چرا هنوز کاندیداهای درون نظام با شعار ۴ درصد و نود و شش درصد در صدد جمع کردن رای هستند؟چقدر نظام در این چهل سال و در برش های پنج ساله برنامه های توسعه اش به مسئله عدالت اهمیت داده و آیا در این سالها حتی مشخص کرده است که به کدام مدل عدالت پایبند است؟

آقایی ملاسرایی افزود :
آیا به شعار آزادی رسیده ایم؟چقدر مردم احساس آزادی میکنند؟چقدر مردم در گفتن نظرات و نقدهایشان به تمام ارکان نظام احساس آزادی میکنند؟ آزادی های مدنی و اجتماعی و سیاسی آیا اصلا اولویت مسئولین نظام هست؟پس از اینهمه سال از انقلاب آیا هنوز همان همبستگی و یکپارچگی روزهای انقلاب را در میان گروه ها و اقشار ملت و دولت میبینیم؟ اینهمه افتراق و جدایی در بین اصلی ترین نیروهای انقلاب از کجا ناشی شده؟ چه راهی برای آشتی ملی و بازگشت به روزهای اول انقلاب وجود دارد؟پس از ۴۰ سال چند نفر از نیروهای مسئول و دارای پست و منصبِ در ابتدای انقلاب و در سالهای ابتدایی هنوز در پست ها و مشاغل مشغولند؟ آیا بعد از اینهمه سال به گردش نخبگان و گردش نسلی اعتقادی هست؟ آیا نظام توانسته پشتوانه هایی در این سالها بسازد که بتواند به آنها برای سپردن سکان کشتی نظام اعتماد کند؟ جوانان و کادرهای جوان را آیا ساخته و یا به فکر ساختن آنها هست؟
وی همچنین گفت : دکتر سالاری را بعنوان جوانترین استاندار کشور در گیلان داریم که ایشان در اقدامی تحسین برانگیز و بر طبق قول و شعار رییس جمهور محترم در انتخابات از جوانان استفاده کردند و از عزیزان همین شورای حامیان تعدادی را در بخشداری ها به کار گرفته اند و امیدوارم که این روند ادامه پیدا کند.


مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار