خبرگزاری ایلنا

آکادمی پرورش اندام ایرانیاندسترنج

کد خبر : 9584 تاریخ انتشار : 1396/11/17 19:4 چاپ خبر


مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان خبر داد:


اجرای طرح ارتقاء هتلینگ بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص)


تعداد مراجعین به مراکز درمانی طرف قرار داد در ٩ماهه نخست سالجاری را بالغ بر٧میلیون ٣٢٧ هزار نفر بود که از این تعداد بالغ بر ٧میلیون ٢٥٦هزار نفر از خدمات سرپایی طرف های قرار داد بهره مند گردیدند و بالغ ٧١هزار نفر در مراکز طرف قرار داد بستری شدند.

 


به گزارش گیلمازآنلاین،همزمان با دهه مبارک فجر دکتر شهدی نژاد مدیر درمان تامین اجتماعی استان در نشست خبری مشترک با مدیرکل تامین اجتماعی و سرپرست بانک رفاه کارگران با ارباب جراید استان ، بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت را بهترین الگوی خدمات رایگان با کیفیت در سطح استان معرفی نمود.
 
مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان با اشاره به اجرای طرح ارتقاء هتلینگ بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت اظهار داشت: این طرح با اعتباری بالغ بر ٣٩ میلیارد ریال اجرایی شده است اجرای این طرح فضاهای عمومی و اختصاصی بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) رشت را متناسب با شان بیمه شدگان تامین اجتماعی همانند بیمارستانهای درجه عالی و مطلوب تغییر شکل و کاربری داده است .

دکتر شهدی نژاد به تعداد مراجعین مراکز درمانی در نه ماهه نخست سالجاری اشاره نمود و افزود:در نه ماهه نخست سالجاری با مراجعه بیش از یک میلیون و ٣٣٢هزار نفر به ٩مرکز ملکی درمانی تامین اجتماعی به همراه  یک بیمارستان رسول اکرم (ص)  در سطح استان گیلان به رشد٥/٥ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل آن رسیده است.ایشان اظهار داشت:در همین مدت تعداد مراجعین به پزشکان عمومی بالغ بر یک میلیون و ٢٢هزار نفر و مراجعین به پزشکان متخصص بالغ بر٢٢٠هزار نفر بوده است.

مدیردرمان تامین اجتماعی استان  گیلان مراجعین به دندانپزشکان در مراکز ملکی تامین اجتماعی را بالغ بر ٩٠هزار نفر بیان نمود و افزود که نسبت به مدت مشابه سال قبل در این خدمت  ١٢درصد رشد داشته ایم.
دکتر شهدی نژاد به رشد ٨/١٨ درصدی مراجعین پلی کلینیک تخصصی لاهیجان در همین مدت اشاره داشت  و گفت :بیش ترین رشد مراجعین به  مراکز ملکی در درمان استان را پلی کلینیک تخصصی لاهیجان با مراجعه  بیش از ١٠٧ هزار نفر داشت و بعد از لاهیجان کلینیک مستقل دندانپزشکی رشت با رشد بالای ١٧ درصد و مراجعه بیش از ٤٤ هزار نفر بیشترین رشد را داشته است. ایشان همچنین خاطر نشان شد که مراجعین به بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت به عنوان تنها بیمارستان ملکی استان با مراجعه بیش از ١٧٧ هزار نفر رشد ١٥ در صدی داشته است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت را در نه ماه نخست سالجاری را بیش از ١٣ هزار بیمار بیان نمود و خاطر نشان شد در همین مدت بیش از ٦٥٠٠ عمل جراحی در این بیمارستان انجام گرفته است.

دکتر شهدی نژاد پروژه های در حال ساخت و توسعه ی مراکز ملکی را ساخت بیمارستان ٦٤ تختخوابی لنگرود با اعتباری بالغ بر ٦٠٠ میلیارد ریال ،پروژه مرکز درمانی و ساختمان شعبه آستانه اشرفیه به طور مشترک با اداره کل تامین اجتماعی با زیر بنای ٣٧٨١ متر مربع وساختمان جدید پلی کلینیک تخصصی انزلی که عملیات اجرایی آن در هفته دولت امسال آغاز شده در دو طبقه روی همکف با زیر بنای ٢٦٩٢مترمربع  با اعتباری نزدیک به ٩میلیارد تومان ساخته خواهد شد نام برد و افزود که در سالجاری طرح ارتقای هتلینگ بیمارستان بیمارستان حضرت رسول اکرم(ص) با اعتباری بالغ بر٣٩ میلیارد ریال در همین راستا اجرایی شده است .

دکتر شهدی نژاد تعداد مراکز درمانی طرف قرار داد با تامین اجتماعی استان تا پایان ٩ماهه نخست سال ٩٦را  ٢٠٧٣ مرکز درمانی، تشخیصی، دارویی بیان نمود و اشاره داشت که  در ٩ماهه اول سالجاری ٧١ مرکزدرمانی ،تشخیصی  قرار داد جدید با دفتر اسناد پزشکی استان منعقد نموده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان تعداد مراجعین به مراکز درمانی طرف قرار داد در ٩ماهه نخست سالجاری را بالغ بر٧میلیون ٣٢٧ هزار نفر برشمرد که از این تعداد بالغ بر ٧میلیون ٢٥٦هزار نفر از خدمات سرپایی طرف های قرار داد بهره مند گردیدند و بالغ ٧١هزار نفر در مراکز طرف قرار داد بستری شدند.
 
 شهدی نژاد یاد آور شد که به منظور افزایش رضایتمندی بیمه شدگان عزیز بیش از ١٧٠هزار مورد نسخه دارویی طرف های قرار داد وبیش از یک میلیون از خدمات پاراکلینیک ارائه شده بدون حضور بیمار یا طرف های قرار داد در بستر سیستم الکترونیکی تایید شدند.

دکتر شهدی نژاد مدیر درمان تامین اجتماعی استان گیلان  از روند اجرای طرح حذف نسخه در مراکز طرف قرار داد استان گیلان نیز گفت: در راستای مکانیزه کردن خدمات و حرکت به سمت دولت الکترونیک در برنامه ششم توسعه سازمان تامین اجتماعی سامانه نسخه الکترونیک و حدف نسخ درمراکز درمانی طرف قرار اجرایی شد که استان گیلان نیز دراین طرح پایلوت می باشد. از مزایای مهم این طرح  تشکیل پرونده الکترونیک برای بیماران می باشد.

برخی از مزایای مهم دیگر طرح اجرای سامانه نسخه الکترونیک به شرح ذیل می باشد. حذف دفترچه و نسخه کاغذی_اصلاح مشکلات ناشی از ناخوانا بودن نسخه_امکان صدور دستور بستری یا ارجاع،صدور گواهی استعلاجی و یا صورتحساب بیمه های تکمیلی- امکان پرداخت به پزشکان به صورت به روز- قابلیت دریافت بخشی از نسخه از یک داروخانه و مابقی از داروخانه دیگر بدون تمدید یا تجویز نسخه مجدد- کاهش مراجعات بیمار و بیمه شده به دوایر بیمه ای و دولتی- ارتقاء سطح کیفی و کمی خدمات درمانی.


مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار