خبرگزاری ایلنا

آکادمی پرورش اندام ایرانیاندسترنج

کد خبر : 2236 تاریخ انتشار : 1394/02/27 23:2 چاپ خبر


چه کسانی از آب گل آلود فارس ماهی می‌گیرند؟


معمایی بنام حجت الله رضایی


در واقع این روز‌ها احمدی مجبوراست بر سردوراهی تحمل فشار گروه‌های مخالف دولت که اصرار به عدم تغییر دراستان دارند و انتظارحامیان دولت برای انتصاب مدیران همراه با روحانی یکی راانتخاب کند.


درست در روزهایی که مشاور عالی استاندارفارس، خبرازخانه تکانی مدیران غیر همراه دولت در فارس می‌دهد و بواسطه این اعلام موضع بارقه‌هایی از امید در دل حامیان دولت، در این استان جوانه می‌زند، حکم علیرضا صحراییان به عنوان معاون استاندارو فرماندارویژه جهرم توسط وزیر کشور امضاء می‌شودتا منتقدان سرسخت دولت که از اعلام موضع سید محمودموسوی مبنی برلزوم پیاده شدن مدیران غیرهمراه ازقطارتدبیر و امیدسخت برآشفته شده بودند، برچسب ناهماهنگی با دولت تدبیر و امیدرابرسینه حجت رضایی بزنندوباایراداین اتهام به وی فضای سیاسی فارس را به سمت التهاب پیش برند.
تغییری بی‌ارتباط با ماجرای مطهری
این تحلیل این دسته از سیاسیون در حالی دهان به دهان در فارس می‌چرخد که استاندار فارس اقدام برخی سایت‌هارادر انتشار اخباری که هیچ اساس و ریشه‌ای نداردشایسته نمی‌داند.
سید محمداحمدی که مدعی است تغییر حجت‌الله رضایی به‌دلیل تمدید نشدن حکم وی از سوی وزارت کشور انجام شده است، این تغییر رابی ارتباط با ماجرای علی مطهری در شیراز می‌داندومعتقد است حجت الله رضایی مدیر توانمندی است که باید در پستی دیگراز توانمندی‌هایش در راستای تحقق اهداف دولت یازدهم استفاده شود.
اما این تنها احمدی نیست که بر بی‌ارتباط بودن تغییر فرماندار جهرم با ماجرای مطهری تاکید می‌کند، بلکه مشاورعالی وی نیز نسبت به بروز برخی اخبار از این دست از خودواکنش نشان می‌دهد و تلویحا به شایعه فشار دلواپسان برای تغییر فرماندار جهرم اشاره می‌کند و می‌افزاید: مجموعه استانداری و شخص استاندار تحت هیچ شرایطی در چنین مواردی به نظارت و نگاه‌های جناحی و سیاسی توجه ندارند بلکه تنها منافع مردم و خطوطی که توسط دولت ترسیم می‌شود را مد نظر قرار می‌دهند.
سید محمود موسوی نیزانتشار برخی اخبار در برخی رسانه‌ها در خصوص این تغییروجابجایی رابی‌اساس و با هدف تخریب دولت می‌داند.
رضایی ظاهرادلگیراست
اما خود رضایی که ظاهرا از وزیر کشور دلگیر است نظردیگری دارد.
فرماندار سابق جهرم که با سایت جماران مصاحبه کرده معتقد است مجموعه عواملی از جمله نقش وی در پیگیری حوادث شیراز باعث شده تا اواز فرمانداری جهرم کنار گذاشته شود.
رضایی تن ندادن به خواسته نماینده جهرم در انتصاب گزینه مورد نظر وی را در پست معاونت سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه جهرم یکی دیگر از دلایل احتمالی برکناریش می‌داند و مدعی است قبل از صدور حکم وی به عنوان فرماندار جهرم، حکم معاون وی صادر شده بوده است.
رضایی در باره اینکه عده‌ای دخالت نماینده جهرم در مجلس را دلیل برکناری اومی دانند، مدعی است: نماینده صد درصد دخالت کرده است.
رضایی نماینده جهرم را از امضا کنندگان نامه تذکر به وزیر کشور مبنی بر اینکه مدیریت استان تعدادی از فرمانداران وابسته به فتنه را برکنار کند، می‌داند و معتقد است از دید رضایی کوچی وی نیز از اهالی فتنه است.
وی در پاسخ به شایعه‌ای مبنی بر انتصابش به عنوان مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری فارس نیز می‌گوید: از ابتدا قرار بود که این اتفاق بیفتد، اما فشار نمایندگان مجلس به ویژه نماینده جهرم به استاندار فارس این مسئله را ملغی کرد.
حجت الله رضایی درگفتگویش با سایت جماران ودر پاسخ به این سئوال که طبق قانون نمایندگان مجلس نمی‌توانند در کار دولت و انتصابات دخالت کنند می‌گوید: این سئوال، سئوال کل ملت ایران است. چالش ما با نماینده جهرم در مجلس هم سر همین مسئله است که چرا باید اقتدار و استقلال نماینده دولت را، نماینده مجلس سلب کند.
وی می‌افزاید: مسئله دیگر این است که چرا باید اینقدر به نماینده بها بدهیم که آن شخص با مراجعه به دفتر وزیر جلوی حکم انتصاب را بگیرد.
در حالی که عملکرد ۱۱ ماهه رضایی در جهرم مورد قبول گروه‌های مختلف سیاسی و همچنین امام جمعه این شهرستان بوده است، به نظر می‌رسد این تغییرمعماگونه بهانه‌ای است تا برخی‌ها که دوست ندارند آب خوش از گلوی دولت روحانی پایین رودبه دنبال آن هستند تا ازآب گل آلود ماهی بگیرندو دولت را در استان مهمی چون فارس با چالش روبرو سازند. چالشی که قطعا یک سوی آن استاندارفارس است که به عنوان نماینده دولت در استان مجبوراست همسو با اهداف دولت مبنی بر لزوم تغییردرترکیب تیم اجرایی خودبرخی فشار‌ها را تحمل کند.
در واقع این روز‌ها احمدی مجبوراست بر سردوراهی تحمل فشار گروه‌های مخالف دولت که اصرار به عدم تغییر دراستان دارند و انتظارحامیان دولت برای انتصاب مدیران همراه با روحانی یکی راانتخاب کند. انتخابی که به نظر می‌رسد گردش به چپ ورفتن به راه دوم به مراتب برای او معقول‌تر باشد.


مشاهده نظرات - 0 نظر
ارسال نظر برای این مطلب
نام ایمیل
عنوان نظر
متن نظر
کد امنیتی زیر را وارد کنید


نظرات ارسال شده برای این مطلب
آخرین اخبار